Dec
15

Definicja marketingu cyfrowego

W dzisiejszych czasach dużo słyszymy o marketingu cyfrowym i o tym, jak absolutnie konieczne jest posiadanie go dla każdej firmy. Podobnie jak liczba internautów rośnie z minuty na minutę, tak nowi i tradycyjni właściciele firm oraz menedżerowie marek badają teraz możliwości online, prowadząc cyfrową kampanię marketingową. Wraz z tą eksploracją możliwości online pojawia się podstawowe pytanie w umysłach właścicieli firm, menedżerów marek i tym podobnych – Co to jest marketing cyfrowy?

Oto trudna część: tak wiele zestawów visit https://inspiracjedladomu.pl/ informacji jest dostępnych online, że odfiltrowanie dobrych i dokładnych definicji stało się nie lada wyzwaniem, a tym bardziej znalezienie jednej pełnej i treściwej definicji. W rzeczywistości po wpisaniu frazy „marketing cyfrowy” w Google zobaczysz około 504 000 000 wyników. Oznaczałoby to miliony różnych interpretacji i definicji tego samego tematu.

Spora liczba blogów i stron internetowych twierdzi, że marketing cyfrowy lub marketing online to rodzaj podejścia do marketingu i sprzedaży, które polega na wykorzystaniu popularnych i autorytatywnych kanałów i witryn internetowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn itp. W celu promowania produktu lub usługa; takie podejście zwiększa ruch i popularność ich witryny, a ostatecznie ich działalności. Dlatego marketing online, jak powiedzieliby inni, jest rodzajem marketingu, który umożliwia firmie dotarcie do masowej publiczności w możliwie najkrótszym czasie za pomocą popularnych platform internetowych.

Oprócz pojawiania się na popularnych stronach mediów społecznościowych, inni ściśle kojarzą marketing online z dominującą obecnością w Internecie. Dominująca obecność w Internecie jest zwykle określana przez pozycję strony w popularnej stronie wyników wyszukiwania (SERP), takie podejście jest określane jako Search Engine Optimization.

Z drugiej strony, inni praktycy koncentrują się na „celach” lub wyniku kampanii w definiowaniu marketingu cyfrowego. Mówią, że jest to jeden z najwygodniejszych sposobów mierzenia sprzedaży online i konwersji odwiedzających stronę. Ze względu na zastosowaną technologię właściciele firm mogą łatwo zmierzyć, jak oceniają swoich docelowych konsumentów. Oferowanych jest wiele programów i usług (bezpłatnych lub płatnych), które dokładnie mierzą liczbę wejść na stronę, unikalne odsłony, polubienia, udostępnienia, komentarze, tweety, a nawet sprzedaż. Dzięki internetowi właściciele firm internetowych mogą teraz wygodnie i szczegółowo mierzyć swój zasięg, aby wiedzieć, czy kampania działa zgodnie z planem.

Chociaż wszystkie powyższe wyjaśnienia są poprawne, każde z nich jest tylko aspektem większej i pełniejszej definicji:

Definiujemy marketing cyfrowy jako gałąź marketingu, która wykorzystuje zintegrowane technologie cyfrowe do rozpowszechniania ukierunkowanej i wymiernej komunikacji, której celem końcowym jest pozyskanie i budowanie relacji z nowymi i istniejącymi klientami.

Jeśli dokładnie przeanalizujesz powyższą definicję, przekonasz się, że każde użyte słowo jest niezbędne do określenia prawdziwej istoty marketingu cyfrowego. Dzięki zintegrowanym technologiom cyfrowym firmy mogą promować swoje kampanie i docierać do mas za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Postęp technologiczny, sposób, w jaki ludzie reagują i wykorzystują je w zadziwiająco szybkim tempie oraz zdolność firmy do dostosowywania się i dostosowywania do sposobu, w jaki technologia zmienia krajobraz marketingowy, łączy firmę z jej konsumentami jak nigdy dotąd.

Tego typu kampanie marketingowe powinny być zintegrowane w taki sposób, aby w harmonijny sposób wykorzystywać wiele dróg do osiągnięcia jednego celu – dotarcia do „docelowego” rynku internetowego i komunikacji z nim. Dzięki możliwości zaangażowania i zbudowania silnych relacji z konsumentami jako najważniejszej korzyści płynącej z prowadzenia cyfrowej kampanii marketingowej, firmy mogą teraz wchodzić w interakcje i łączyć się z konsumentami w czasie rzeczywistym.

Spraw, aby marketing cyfrowy działał dla Ciebie! Get Hooked 360 to agencja marketingu cyfrowego oferująca pełen zakres usług, której doświadczenie polega na tworzeniu cyfrowych kampanii marketingowych, które są strategicznie zaprojektowane w celu wyeksponowania marki na rynku docelowym przy użyciu najodpowiedniejszych narzędzi i tworzenia najpotężniejszego przekazu, aby zmaksymalizować cały potencjał słowa cyfrowego -z-ust.